Przedszkole Miejskie Nr 18 w Gorzowie Wielkopolskim  
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Zebranie dzieci nowoprzyjętych

 
 
 
 
 
 
Uwaga Rodzice dzieci 3 -letnich!

Dnia 31.08 (czwartek) o godzinie 16.00 odbędzie się
zebranie integracyjne w grupie BIEDRONEK.
Zapraszamy!
 
 
 
 
  
 

Powitanie

 

Witaj przedszkole!

w roku szkolnym 2016/2017
 
Witamy wszystkich rodziców, dzieci gotowych do czerpania radości z bycia przedszkolakiem,
uczestniczenia w zajęciach i wesołej zabawie.
Staramy się, by w przedszkolu dzieci czuły się jak u siebie,
a twórcza atmosfera, życzliwość i współpraca z rodzicami
pozwoliły nam rozwijać to, co w nich najlepsze i najpiękniejsze. 
 
Życzymy wielu sukcesów - Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Unijne przedszkolaki

 
 
 
 
 
 
 Rodzice!
 
Nasze przedszkole bierze udział w projekcie unijnym realizowanym przez miasto Gorzów Wlkp., finansowanym ze środków unijnych. Celem projektu jest zwiększenie liczby dzieci objętych edukacją przedszkolną, podniesienie kompetencji nauczycielek oraz rozszerzenie działalności przedszkola poprzez dodatkowe zajęcia dla dzieci.
 
 
 
 
Projekt realizowany przez Miasto Gorzów Wlkp.
 
Unijne przedszkolaki w Gorzowie

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany w ramach: Osi priorytetowej 8. Nowoczesna Edukacja, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działania 8.1 Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałania 8.1.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie elementarnym realizowane przez ZIT Gorzów Wielkopolski.
 
 
Więcej na stronie naszego przedszkola w zakładce PROJEKTY UNIJNE
 
 
 
 
 
 

wakacje na Hawajach

 HAWAJE - ALOHA!
 

Wakacyjny wtorek 11.07.2017 był inny niż zwykle. Dzieci przybyłe do przedszkola, witały panie przebrane w stroje hawajskie i długie naszyjniki. Wkoło rozbrzmiewała muzyka kojarząca się z latem, piaskiem i wodą. W przedszkolu wyrosły palmy a dzieci witał napis ,,ALOHA", który oznacza serdeczne powitanie. Właśnie tego dnia obchodziliśmy Dzień Hawajski. Dzieci ubrane były w kolorowe spódnice, koszule, girlandy z kwiatów, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, kwiaty wczepione we włosy. Beztroskie hawajskie rytmy zachęcały do nauki tańca hula-hula. Dzieci brały również udział w warsztatach zumby prowadzonych przez sympatyczną panią Agnieszkę Mrozowicz. Tego dnia przedszkolaki mogły poczuć się jak na Hawajskich wakacjach i zajadać przepyszne egzotyczne owoce, za które serdecznie rodzicom dziękujemy!

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Dzień Hawajski 16/17
Gr. I Dzień Hawajski 16/17

Wakacje

 

Bezpieczne wakacje

 

Bezpieczne wakacje! Zbliżają się wielkimi krokami. Są już tuż, tuż. Dlatego Panie z grupy Krasnali i Biedronek nie zapomniały o pogadance na temat bezpieczeństwa podczas zabaw w wakacje. Maluszki obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się, z jakich kąpielisk należy korzystać, jak zachowywać się w lesie, gdzie i czym należy się bawić, zarówno w domu, jak i na dworze. Panie zapoznały dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas wyjścia na zakupy, wycieczki, tj. nie oddalanie się od rodziców i nie rozmawianie z osobami obcymi. Dzieci poznały telefony alarmowe, z których korzystamy w razie potrzeby.

Panie zaprosiły do przedszkola Policjantkę, która omówiła wszystkie niebezpieczne sytuacje i ostrzegła dzieci o zagrożeniach. Przekazała dzieciom do kogo nalezy się zgłosić, w sytuacji zagrozenia. Na koniec dzieci wręczyły podziękowanie w formie dyplomu, kwiatka i pracy plastycznej, a Pani Policjantka w ramach wdzięczności zaprosiła dzieci do radiowozu. Odwiedziny Pani Policjantki bardzo się dzieciom podobały. Wszystkie maluchy obiecały pamiętać o ważnych informacjach.

Życzymy bezpiecznych wakacji!

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Bezpieczne wakacje 16/17

Wycieczka AZYL

 

Wycieczkę Biedronek i Krasnali, 27 czerwca do Ośrodka AZYL w Mironicach, możemy zaliczyć do udanych i niezapomnianych chwil w życiu maluchów. Azyl położony jest na skraju puszczy Barlineckiej zaledwie 10 kilometrów od Gorzowa Wlkp. Otoczenie lasu, stawów karpiowych i rzeczki Kłodawki sprawia idealny klimat do wypoczynku i zabawy. W ośrodku i w drewnianej karczmie, czekały na nas same atrakcje. Począwszy od zajęć kulinarnych – dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto na babeczki, później je ozdabiały, zabawy ruchowe na polanie oraz zabawy plastyczne. Miłą atrakcją był kontakt ze zwierzątkami: konikami, kozą, kurami i króliczkami, które biegały wszędzie. Dzieciom, wielką przyjemność sprawiło karmienie ich i głaskanie. Koniec wycieczki uwieńczył przejazd bryczką po otaczających ścieszkach lasu. Pobyt w ośrodku należy do takich, które się pamięta i do nich powraca...

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II AZYL 16/17

Zabawy ruchowe

W zdrowym ciele - zdrowy duch!

 

14 czerwca na Krasnale i Biedronki czekała atrakcja w formie zajęć ruchowych na placu przedszkolnym. Zabawy z chustą animacyjną oraz wyścigi rzędów i i nne konkurencje. Ruch i ćwiczenia fizyczne spełniają ważną rolę, ponieważ pozwalają na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci, a przede wszystkim ważne jest, aby były organizowane na świezym powietrzu. Dzieciom sprawiły niezapomnianą zabawę, a przy okazji kształtowały aktywność w zabawie i umiejętność współpracy z rówieśnikami, wzmocniły wiarę we własne możliwości oraz wprowadziły radosny nastrój i dobre samopoczucie.

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Zabawy ruchowe 16/17

Niespodzianka

Niespodzianka
  W ostatni czwartek tj. 22 czerwca wszystkie dzieci spotkała słodka niespodzianka. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły i z wielkim smakiem jadły lody. 

Zobacz zdjęcia w galerii

LODY niespodzianka 16/17

Piknik ze Smerfami

PIKNIK NA DZIAŁCE
 
 
 
Dzieci z grupy Smerfy, 9 czerwca udały się na piknik do Julii Czerwonki - na działkę. Tam serdecznie powitała nas mama Julki - Pani Ania, która przygotowała owoce i ciasteczka. Pokazała ogródek warzywny, z którego dzieci jadły zdrowe rzodkiewki. Działka okazała się miejscem wielu wspaniałych atrakcji: trampolina, huśtawka, zjezdzalnia, piaskownica, namioty, tor przeszkód. Kazdy mogł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały rybki w oczku wodnym, które samodzielnie dokarmiły.
Wszytkim dopisywały humory, a atrakcyjnie spędzony czas szybko mijał. We wspaniałych nastrojach wracaliśmy do przedszkola. Tylko szkoda, że tak szybko.
A Pani Ani bardzo dziękujemy za zaproszenie.

Zobacz zdjęcia w galerii

Piknik na działce u JULII gr.VI2016/17

Teatrzyk w jęz. ang.

Angielski teatrzyk
 
 
Obraz znaleziony dla: flaga angielska
 
 13 czerwca odwiedziła nas Pani, która przedstawiła nam bajkę w języku angielskim pt. Eddie′s Show. Dzieci oglądały obrazy - scenki bajki o misiu, o imieniu Tedy. Dowiedziały się, w jaki sposób misiu spędza dzień. Przy okazji młodsze przedszkolaki nauczyły się, jak nazywają się poszczególne przedmioty, które miś używa na co dzień. Starsze dzieci odpowiadały na pytania w języku angielskim, mogły wykazać się wiedzą i przeszły sprawdzian celująco.
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Teatrzyk w jęz. angielskim 16/17

Zebranie

 

 

 

 

ZEBRANIE OGÓLNE


 • dla grupy IV, V, VI - odbędzie się 20 czerwca 2017 roku, o godzinie 16.30, w sali grupy V

   

 • dla grupy I, II i dla rodziców dzieci 3 letnich nowoprzyjętych – odbędzie się             22 czerwca 2017 roku, o godzinie 16.30, w sali grupy V


Po zebraniach ogólnych odbędą się zebrania w grupach. 

 

 

 

Dzień Dziecka

DZIEŃ DZIECKA
 
 

Z okazji Dnia Dziecka odbyło się wiele imprez, które uatrakcyjniły ten dzień. Dzieci z grupy Smerfy i Kubusie pojechały na wycieczkę do Klubu Młodego Wynalazcy w Stanowicach. W laboratorium dzieci samodzielnie budowały obwód elektryczny z jabłka i ziemniaków - ,,owocowy prąd". Następnie wykonały ,,ocean w butelce". Obserwowały doświadczenia z ciekłym azotem i zachowanie balonów oraz selera naciowego. Nosem i ustami ,,puszczały dym" jedząc chrupki na chwilę zatopione w ciekłym azocie. Wspaniale bawiły się na placu zabaw. Spacerowały po parku wokół ruin pałacyku.

 

Kolejnego dnia Smerfy wraz z grupą Biedronek i Kubusiów oglądały spektakl w Teatrze im. J. Osterwy pt.: ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi".

 

Nie zabrakło również słodkości – Smerfy poszły na rurki z kremem, Krasnale na lody, a Skrzaty robiły lizaki. To nie wszystko – na pamiątkę Dnia Dziecka Smerfy otrzymały w prezencie bajkę ,,W 80 dni dookoła świata" i słuchały bajek, które czytały wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Przemysłowej,

a Sowy brały udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez klub sportowy WARTA GORZÓW. Impreza odbyła się na stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie Wlkp. Dla dzieci były przygotowane różne konkurencje sportowe, w których brała udział cała grupa.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Dziecka gr. VI 2016/17
Gr II Dzień Dziecka - lody 16/17
Gr.V Dzień Dziecka- Babeczki&Cukiereczki 16/17
Klub młodego wynalazcy - Stanowice gr. V 16/17

Dzień Dziecka życzenia

1 czerwca Dzień Dziecka

KOCHANE DZIECI!


 


Z okazji Dnia Dziecka życzymy aby uśmiech

gościł na Waszych twarzach,

każdy dzień był wspaniałą przygodą

i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają! 

 

 

Dzień Mamy i Taty

 
Niech Wam się spełnią marzenia
Niech słonko jasno świeci
Przyjmijcie te skromne życzenia
Od kochających Was dzieci!
 
 

Konkurs jęz. ang.


PIERWSZY MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

,,KIDS SPEAK ENGLISH"

 

Dnia 23.05.2017r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. Odbył się Pierwszy Międzyprzedszkolny Konkurs Języka Angielskiego ,,Kids Speak English" organizowany przez Przedszkola Miejskie nr 6 i 18. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Akademii im. Jakuba Paradyża, którą reprezentowała dr Dorota Skrocka dyrektor wydziału humanistycznego. W jury zasiadły wykładowcy i lektoria języka angielskiego, które na co dzień pracują na uczelni: dr Magdalena Witkowska, dr Joanna Bobin oraz mgr Joanna Kordacz-Krawczyk. W zmaganiach językowych wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn reprezentujących gorzowskie przedszkola (PM6, PM7, PM13, PM17, PM18, PM23, PM27, PM30, PM33). Dzieci rywalizowały w 7 konkurencjach, które miały na celu kształtowanie kompetencji językowych, nabywanie umiejętnści językowych (rozumienie ze słuchu, mówienie). Zwyciężyła drużyna PM nr 17, drugie miejsce i trzecie zajęli organizatorzy w kolejności PM nr 18 i PM nr 6.

Zobacz zdjęcia w galerii

Konkurs języka angielskiego 16/17

Konkurs recytatorski

 

19.05.17

XI  MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI

"WIERSZE ZNANE I LUBIANE"

 

Dnia 19.05.17 o godz.10 został zorganizowany

XI  Miejski Konkurs Recytatorski " Wiersze znane i lubiane".

Organizatorem  konkursu było  Przedszkole Miejskie nr 3 im. Krasnala  Hałabały , Przedszkole Miejskie nr 18 w Gorzowie Wlkp. –nauczycielki  Ewa Czech i Monika Szatkowska

Tematem konkursu była recytacja  oryginalnych tekstów literackich znanych polskich poetów.

Celem konkursu było:    rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, przybliżenie dzieciom utworów literackich polskich poetów, stwarzanie okazji do zaprezentowania znajomości literatury przez dzieci,   wyrabianie odwagi i śmiałości, wyzwolenie aktywności twórczej dziecka.

Na konkurs wpłynęło 16 zgłoszeń z gorzowskich przedszkoli . Prezentowane wiersze oceniło jury, w składzie:

1.Jolanta Bielawska neurologopeda (przewodnicząca)

2. Elżbieta Nieznańska - z Biblioteki " Komnata Ducha Bajducha"mieszczące się przy ulicy Słonecznej

Komisja konkursowa brała pod uwagę: ogólne wrażenie, sposób interpretacji wiersza, oryginalność pomysłów, znajomość tekstów.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

I MIEJSCE

  JULIA KRAS

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 33

II MIEJSCE

LILIANA ADAMCZYK

PRZEDSZKOLE NR 21

III MIEJSCE

OLIWIER NOWAK

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR6

Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia

 

Pro Musica ,,Znak orła białego i śpiący rycerze" 16/17

 

,,Znak orła i śpiący rycerze"

18.05.2017r.

 

 

Bajkowy koncert o dzielnym góralu, orle i rycerzach tym razem sprawił, że dzieci mogły zapoznać się z kolejnymi instrumentami jak: skrzypce, akordeon, chimes. Dzieci rytmicznie klaskały, skakały i pląsały. Koncert oczywiście bardzo się podobał i czekamy na następny, niestety ostatni już w tym roku szkolnym.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pro Musica ,,Znak orła i śpiący rycerze" 16/17

Niezapominajka

 

Niezapominajka

 

Tradycyjnie 15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Ten dzień ma nam przypominać o konieczności ochrony przyrody i najbliższego środowiska, w którym żyjemy. Symbolem tego dnia jest niezapominajka, ze względu na piękny, delikatny wygląd. Niezapominajka to miłość, wierność, szczęście znane z dzieciństwa. Dzieci ubrane na niebiesko słuchały wierszy, opowiadań, bajek, rozwiązywały zagadki, rysowały i wycinały niezapominajki. Dzięki tym zajęciom dzieci na pewno będą pamiętały o konieczności dbania o przyrodę, która nas otacza oraz o pracy nad relacjami, o uprzejmości względem innych i dbaniu o ich potrzeby.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Niezapominajki gr.VI2016/17
Gr. V- Dzień Polskiej Niezapominajki 16/17

Spartakiada Sportowa

 
                                       XII Spartakiada Sportowa
 
                                           Gorzowskich Przedszkoli
 

13 maja drużyna z grupy Sowy brała udział w zawodach sportowych, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20 przy ulicy Szarych Szeregów. W tym roku spartakiada poświęcona była jubileuszowi 760 lecia alokacji Miasta Gorzowa Wlkp. Pod hasłem ,,DZISIAJ WSZYSCY SIĘ BAWIMY JUBILEUSZ MIASTA OBCHODZIMY". Przedszkolaki prezentowały historię naszego miasta. Podczas zawodów dzieci bardzo sprawnie wykonywały wszystkie konkurencje sprawnościowe, a przy tym wspaniale się bawiły. Za sportowe zmagania nagrodzone zostały złotymi medalami oraz pucharem. Dziękujemy rodzicom z gr. III za pomoc w organizację oraz kibicom: Oliwii Korzeniewskiej z gr.III         i Poli Żołędziejewskiej z gr. II.

Zobacz zdjęcia w galerii

Spartakiada 16/17

Przegląd Tetrzyków Przedszkolnych

 
10.05.2017r. dzieci z grupy IV KUBUSIE wzięły udział w XVI PrzeglądzieTeatrzyków Przedszkolnych, który jak co roku odbył się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Dzień Flagi Narodowej

 

Dzień Flagi Narodowej


02.05.2017r. Obchodziliśmy Dzień Flagi Narodowej i w związku z tym nawet najmłodsze przedszkolaki zapoznały się z symbolami narodowymi: orłem białym na czerwonym tle, flagą oraz hymnem narodowym, wykonały biało-czerwone flagi, z którymi dumnie wracali do domu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Dzień flagi 16/17

Dzień Wody

 
Dzień Wody

28.04.2017r. wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciu

pod hasłem ,,Wędrówka kropli wody"

przeprowadzonym przez pracownika

Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego w Lipach.

Podczas zajęcia dzieci zapoznały się z właściwościami wody.

Ukazano rolę wody w życiu człowieka.

Przedstawiono właściwości stanów skupienia wody krążenie wody

w przyrodzie.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Wody gr.VI2016/17
Gr II DZIEŃ WODY GR II 16/17
Zajęcie o wodzie gr.VI2016/17

Konkurs Zielona Szkoła - Zielone Przedszkole

  27 kwietnia w Urzędzie Miasta Gorzowa Wlkp. Rozstrzygnięto konkurs Zielona Szkoła-Zielone Przedszkole, którego od wielu lat laureatem jest nasze przdszkole. W XII edycji konkursu ,,Zbieramy makulaturę"zajęliśmy I miejsce. W XVII edycji Miejskiego Knkursu ,,PROGRAM RECYKLINGU OPAKOWAŃ ALUMINIOWYCH" zajęliśmy IV miejsce. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się w zbiórkę surowców wtórnych. Szczególnie podziękowania kierujemy do Pani Jolanty Pedo, która wręczyła 900kg makulatury.

Dziękujemy również:

 • Sklep Ogólnospożywczy ,,U Basi: w Chwalęcicach BARBARA ECKERSDORF

 • BIURO PODRÓŻY TRAVEL

 • SKLEP ,,Rubin" REGINA JANKOWSKA

 • CARERING ,,LA MANCHA" Adam Stachowiak

 • Sklep obuwniczy ,,MEVIS" Społka cywilna

 • Jazz Club ,,Pod Filarami" Bogusław Dziekański

W imieniu Prezydenta nagrody wręczyła Pani Natalia Chyża Dyrektor Wydziały Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Nasze przedszkole reprezentowały – Beata Kałużna i Bogusława Lenart – koordynatorzy konkursu.

Baterie rozstrzygnięcie konkursu

 Podczas obchodów Dnia Ziemi wręczono nagrody wszystkim dzieciom, które wzięły udział w INDYWIDUALNYM KONKURSIE ZBIERANIA BATERII zorganizowanego przez Beatę Kałuzną i Bogusławę Lenart.
I miejsce zdobył Filip Kwaśny z gr. V
II miejsce zdobył Adam Jakubczak z gr. VI

Wyróznienia:
- Martyna Michałuszek gr. I
- Oliwier Rydlewski gr. II
- Alan Łuczak gr. III 
 
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangazowanie. Zebrano 360 kg baterii.
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Baterie 16/17

Planetarium 16/17

DZIEŃ ZIEMI
 
 
Z okacji Dnia Ziemi 25.04 br. w naszym przedszkolu zagościło Planetarium Grawiton. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule w kształcie kuli, która juz na samym wstępie zrobiła ogromne wrazenie. Seanse kosmiczne były bardzo interesujące nie tylko dla małych widzów, ale takze dla pań. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wyglądają planety, które krązą wokół Słońca. Bajkowa podróz Zuli statkiem kosmicznym dostarczyła dzieciom wiele informacji, m.in. takze, jak dbać o naszą planetę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II PLANETARIUM 16/17
Gr. I Planetarium 16/17
Planetarium 16/17
Planetarium gr.VI2016/17

Konferencja

 
 Dnia 24.04 br. w I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Puszkina w Gorzowie Wlkp. odbyła się konferencja na temat ,,Kto czyta ten lepiej rozumie siebie i świat".
Kształtowanie postaw czytelniczych dzieci w przedszkolu i szkole podstawowej zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., a skierowana do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, szkół podstawowych oraz Bibliotekarzy z województwa lubuskiego. Jednym z prelegentów była nauczycielka naszego przedszkola - koordynator akcji Pani Ilona Liwocha, która zaprezentowała koncepcję upowszechniania czytelnictwa ZAKAMARKI ,,Projekt plecaczkowy w przedszkolu".
Pani Ilonka nadmieniła, ze akcja popularyzuje wartościową literaturę dla dzieci i ich rodzin. Przedstawiła zasady realizacji projektu plecaczkowego w naszym przedszkolu. Podkreśliła zainteresowanie dzieci i rodziców tym projektem oraz zaangażowanie w wykonywanie ilustracji, za które dzieci otrzymały nagrody.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Zakamarki gr II 16/17
Konferencja Ilonki 16/17

IX Przegląd Teatrzyków Ekologicznych

 
 
21.04.2017r. dzieci z Teatru Małego Aktora naszego przedszkola wzięły udział w IX Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych.

Pro Musica ,,O rybaku, srebrnej rybce i słonym Bałtyku"

 
 
 
 
 20.04.2017r.

Tym razem przedszkolaki miały możność obejrzeć wspaniały występ aktorów koncertu bajkowego pt.,,O rybaku, srebrnej rybce i słonym Bałtyku", w którym dzielny rybak pokonał silnego Waligórę i mógł poślubić piękną dziewczynę. Legenda o magicznym młynku, zatopionym w Morzu Bałtyckim pozwoliła poznać brzmienie fletu, altówki i wiolonczeli.    Nie zabrakło tańców i zabaw rytmicznych.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pro Musica VI O rybaku, srebrnej rybce i słonym Bałtyku"

Goście z UTW

 

Zajęcia plastyczne z gośćmi z UTW

 
 
 

W ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku dnia 05.04 br. zaprosiliśmy na zajęcia plastyczne Panie, które wspólnie z dziećmi przygotowały prace. Maluszki Krasnale malowały jajka wielkanocne, natomiast starsze dzieci Skrzaty ozdabiały jajka styropianowe w formie przestrzennej. Współpraca z osobami starszymi dobrze wpływa na rozwój empatii i tolerancji wśród dzieci. Przedszkolaki mogły posłuchać rad kogoś doświadczonego, a wzamian za to odwdzięczyły się tańcami i śpiewem. Paniom z ,,uniwerka" bardzo się to podobało, przypomniały sobie swoje młode lata i postanowiły wspólnie z Krasnalami zatańczyć i zaśpiewać.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Goście z UTW 16/17
Gr.V wspólne zajęcia z paniami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku 16/17

Wystawa pisanek

 
Wystawa pisanek 
 
 
 
 
 
 
Dnia 11 kwietnia wszystkie przedszkolaki były na wystawie w Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta - Spichlerz. Zapoznały się tam z tradycją Świąt Wielkanocnych, jaką jest malowanie pisanek. Dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych wzorów, kolorów i metod malowania jajek.

Zobacz zdjęcia w galerii

"Wystawa pisanek" Muzeum Spichlerz gr.IV 16/17
Gr II wystawa pisanek w spichlerzu 16/17
Pisanki - Spichlerz gr.VI 2016/17
pisanki Spichlerz gr.IV i V 14/15

życzenia

 
 
 
 
 
 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
                                                                                                                               
z pracownikami obsługi


 
 
 
 
 
 
 

Sadzenie jabłoni

Uroczyste sadzenie
Renety Landsberskiej
 
 
 
24.03 w naszym przedszkolu zasadzone zostały jabłonie odmiany Reneta Landsberska, która to wyhodowana została w 1840 roku w Landsbergu i uchodzi za zabytek przyrodniczy. Pierwsze dwa drzewka posadzone zostały w Przedszkolu Miejskim 16 i 17 w 2010 roku, w ramach akcji ,,Reneta Landsberska w gorzowskich przedszkolach", które to co roku świętują Dzień Renety Landsberskiej. Nadszedł czas na nas! Z-ca Prezydenta Pan Radosław Sujak i Prezes Zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A w ramach tegorocznej akcji ,,Graj w zielone-posadź z nami drzewo na wiosnę" oraz przywrócenia renety landsberskiej, jako gorzowskiego produktu regionalnego, uroczyście w naszym przedszkolu posadzili dwa drzewka renety. Dzieci przygotowały się do tego dnia wzorowo. Świadczą o tym piękne prace plastyczne, odśpiewane piosenki i przygotowane wierszyki. Został ogłoszony konkurs na nadanie drzewkom imion i wybrane zostały Nadwarcianka i Łuzyczanka. Wszyscy spólnie świętowali podczas poczęstunku zdrowymi sokami jabłkowymi i pyszną szarlotką, upieczoną przez rodziców.
Najmłodsze przedszkolaki częstowały się w przedszkolu.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Reneta Landsberska 16/17
Sadzenie jabłoni landsberskiej gr.VI 2016/17
Sadzimy Renete Landzberską gr.IV 16/17

Wystawa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku 
 
 
 
Wystawa malarska zespołów plastycznych Zieleniogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to jedna z najpopularniejszych form aktywności artystycznej seniorów. W Galerii UTW w Gorzowie Wlkp. prezentują swoje prace, które przedszkolaki mogły obejrzeć. To jedna z form współpracy między Uniwersytetem a Przedszkolem.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II wystawa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku 16/17
Gr.V Uniwersytet Trzeciego Wieku 16/17

Sadzonki drzew

    21.03 Pierwszy Dzień Wiosny to wielka okazja do sadzenia drzew. Z okazji 760-lecia miasta Gorzowa nasze przedszkolaki również skorzystały i otrzymały sadzonki drzew od gorzowskiego magistratu i Nadleśnictwa Kłodawa, którzy na Placu Katedralnym rozdawali drzewa.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Sadzonki drzew 16/17

Dzień Wiosny, Teatr, Lipy

Witaj WIOSNO!

21.03 ten dzień utkwi w pamięci wszystkim przedszkolakom, poniewaz przyniósł im wiele radości. Krasnale i Biedronki świętowały w przedszkolu, witając WIOSNĘ. Dzieci brały udział w licznych konkursach: wrzucały kamyki (woreczki) do stawu (koszyczka), stworzyły kolorowy, wiosenny plakat i żegnały Marzannę, oblewając ją wodą. Następnie wyszły do Teatru im. Juliusza Osterwy na bajkę o sile przyjaźni Gniewka i Lubinki, poznawaniu świata oraz odkrywaniu uczuć i emocji. Dzieci, dzięki bohaterom dowiedziały się, jaki kształt ma Smutek, a jak smakuje Radość i czy Strach ma naprawdę wielkie oczy? Tam również czekały na dzieci atrakcje. Aktorzy grali swoje role poza sceną wśród publiczności, zapraszali dzieci na scenę, a bańki, które były elementem spektaklu wywołały wielki entuzjazm.
 
Starsze dzieci świętowały Dzień Wiosny na świezym powietrzu. Dzieci wyjechały na wycieczkę do miejscowości Lipy. Leśną Stację Dydaktyczną otaczają jeziora, lasy, łąki oraz torfowiska Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie stacji znajduje się obszerna, zadaszona wiata z paleniskiem do smażenia kiełbasek, w której także można zobaczyć stałą ekspozycję nielegalnych narzędzi kłusowniczych. Podczas edukacji, uczest­nicy korzystają z różnego rodzaju sprzętu tj.: lupy, lornetki, mikroskopu, binokularów. Uczą się posłu­giwać kluczami do oznaczania roślin i zwierząt, zaglądają do albumów, Czerwonej Księgi. Z radością grają w gry edukacyjne wykonane przez pracowników Parku. Podczas zajęć można z bliska zobaczyć jak wyglądają wylinki, muszle, gniazda, torfowce, wypchane zwierzęta, poroża, wypluwki, czaszki, kości oraz inne eksponaty.

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Dzień Wiosny 16/17
Gr II Teatr Gniewko i Lubinka 16/17
Wycieczka - Lipy "Szukamy wiosny"gr.VI 2016/17

Marzec miesiącem czytania

 

Marzec miesiącem czytania bajek i baśni 

Zapraszamy rodziców, babcie i dziadków oraz innych członków rodziny do czytania dzieciom w przedszkolu. Prosimy o ustalenie terminu czytania z nauczycielkami grup.


Baterie

 Ogłaszamy indywidualny konkurs na zbiórkę baterii w poszczególnych grupach
w terminie od 13 do 31 marca 2017r.
Policzone baterie dzieci przynoszą do swoich grup.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów
Dnia Ziemi - 22 kwietnia 2017r.

Rekrutacja 2017/2018

 

ZASADY REKRUTACJI DZIECI


do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych w Gorzowie Wlkp. w roku szkolnym 2017/2018  znajdują się w zakładce

NABÓR DO PRZEDSZKOLA

 

 

 

 

 

Elektrośmieci

 Ogłaszamy zbiórkę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych ( radio, telewizor, lodówka, pralka, drukarka, suszarka, komputer, telefon komórkowy). Prosimy o włączenie się do akcji i dostarczanie sprzętów od dnia 23 stycznia do 20 lutego 2017r.

Akcja Góra Grosza

 

 

W grudniu, jak co roku, nasze przedszkole wzięło udział w siedemnastej edycji Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja cieszyła się zainteresowaniem wśród dzieci, które chętnie wrzucały monety do przygotowanych puszek. Dzięki akcji dzieci uświadamiają sobie, że oddając chociażby jeden grosik, mogą przyłączyć się do zrealizowania przedsięwzięcia i pomóc innym dzieciom. Wspólnie udało nam się zebrać 341,51zł.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Babci i Dziadka Skrzaty 16/17
Dzień Babci i Dziadka Smerfy 16/17

Bal

 
 
 
 
 W karnawale same bale
27 styczeń 2017r.


Podczas balu wszyscy bawiliśmy się wesoło! Cudowne bajkowe stroje i kolorowe sale zachęcały do tańców i wesołej zabawy. Jak co roku zabawie towarzyszyły niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia, szczególnie dla tych najmłodszych.

Zobacz zdjęcia w galerii

Bal karnawałowy 16/17
Gr.V bal karnawałowy 16/17

Pro Musica ,,Bal srebrnego pantofelka"

 
 
      ,,Bal srebrnego pantofelka"


26.01 (czwartek) odbył się kolejny koncert Agencji Artystycznej Pro Musica, podczas którego niektóre dzieci mogły przypomnieć sobie dźwięk fletu poprzecznego słuchając kolędy ,,Chwała na wysokości", klarnetu - ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki" i puzonu - ,,Gdy Śliczna Panna", a niektóre je dopiero poznały. Była to cudowna opowieść o królewnie Anabelce, która nie chciała poślubić strasznie brzydkiego i zarazem bogatego czarownika Izydora. Dopiero gwardzista królewski – Andrzej udał się z misją w Góry Księżycowe, by przynieść srebrne pantofelki i tym samym uratować Anabelkę. Napotykał na szereg przeszkód, będących dziełem złego Izydora, ale zdobył rękę królewny. Opowieść przeniosła dzieci w świat bajki, dzięki której miło spędziły czas śpiewając i aktywnie uczestnicząc w występie.


Zobacz zdjęcia w galerii

Pro Musica V ,,Bal srebrnego pantofelka"

Biblioteka przedszkolna

 
 
 
 
 
 
 
  Drodzy Rodzice i mali czytelnicy

 

W naszym przedszkolu za sprawą Pani Ilonki wzbogaciła się biblioteczka przedszkolna, którą zorganizowały w roku ubiegłym Pani Monika i Pani Bogusia, do której zapraszamy małych czytelników. Uroczyście  ponownie otwarta przez Panią Dyrektor w obecności wszystkich przedszkolaków, zachęca do lektury. Można wypożyczyć książkę do domu,

aby wraz z rodzicami miło spędzić czas czytając.

Rodzice czytajcie dzieciom, ponieważ kształtujecie w ten sposób wyobraźnię dziecka,

dzięki której będzie mogło zrozumieć otaczający je świat, podejmować w przyszłości właściwe decyzje, przewidywać różne zaistniałe lub nie mogące zaistnieć sytuacje,

umożliwiające uniknięcie pewnych negatywnych zdarzeń lub przygotowanie się do nich,

jeśli są niemożliwe do uniknięcia.

A przede wszystkim, w ten pożyteczny sposób i w rodzinnej, ciepłej atmosferze,

dać przykład swoim dzieciom, uczyć odpowiedzialności, rozbudzać chęć do nauki,

poszerzać wiedzę i kształtować inteligencję.

 

Życzymy miłej lektury

 

Bal Karnawałowy

 
 
 Bal Karnawałowy
zaproszenie
 
27 stycznia odbędzie się bal dla naszych przedszkolaków. Wszystkie dzieci zapraszamy do zabawy w strojach kolorowych postaci: królewny, wróżki, rycerzy, piratów, policjantów, bohaterów bajek. Liczymy na ciekawe i pomysłowe stroje. 
Rano dzieci wchodzą do sal w strojach. 
 
 
 
 

Jasełka

  Jasełka 21.12.2016r.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe.  Aktorzy z grupy Sowy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki . Wszystkie zaproszone przedszkolaki, dzięki Sowom mogli poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia

 
 
 

Na zbliżające się święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości    i ciepłej rodzinnej atmosferze.

  A w Nowym nadchodzącym Roku 2017 refleksji nad tym,  co minęło i nad tym, co nas jeszcze czeka, nadziei, spełnienia marzeń, dostatku i pomyślności.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Podziękowanie za kiermasz

 
 
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się i przygotowali piękne ozdoby świąteczne na kiermasz.
Dziękujemy także wszystkim tym rodzicom, którzy je zakupili. Dzięki Wam udało się zebrać 882,53 zł.
Pieniądze zostały przeznaczone na nagrody konkursowe dla dzieci.

Kiermasz świąteczny

 

 Kiermasz Bożonarodzeniowy

 

Czas Świąt Bożego Narodzenia to liczne przygotowania: porządki, pieczenie, gotowanie wigilijnych potraw, prezenty. Aby ten dzień stał się wyjątkowy, przygotowujemy również piękne ozdoby, które naszym domom i mieszkaniom dodają uroku. W naszym przedszkolu także nie zapomniano o pięknych ozdobach świątecznych i z tego tytułu zorganizowaliśmy kiermasz, aby każdy kto nie może wykonać ich samodzielnie, mógł je kupić, a inni podzielić się swoją kreatywnością..

Zobacz zdjęcia w galerii

Kiermasz świąteczny 2016/2017

Bal Jesieni

 Bal Jesieni
 
 
Dnia 23 listopada 2016r. odbył się bal, na którym wszyscy wesoło się bawili. Radosna muzyka zapraszała do tańca nie tylko przedszkolaków...
 

Zobacz zdjęcia w galerii

bal jesieni gr. V 16/17
Gr. I Bal jesieni 16/17

Kasztany

Zbiórka kasztanów 
 
W ramach podziękowania za gościnę w Izbie Edukacji Leśnej Dobrojewo i wspieranie działalności edukacyjnej przez Państwo Teresę i Rocha Kaczorowskich, nasze przedszkolaki podarowały leśnikom kasztany.
Dnia 12.11.2016r. odwiedził nas pan leśniczy Roch Kaczorowski z miłą niespodzianką w formie słodkiego poczęstunku dla tych, którzy nie zapomnieli o dokarmianiu leśnych zwierzątek i o tym, że pomoc należy się nie tylko ludziom... 

Zobacz zdjęcia w galerii

Gr II Podziękowanie za kasztany DOBROJEWO 16/17
Gr II wycieczka do Dobrojewa 16/17
Gr.I Wycieczka do Izby Edukacji Leśnej w Dobrojewie 16/17

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości
 
 
 
 
Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości.
 
 
W dniu 10 listopada z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

11Listopada Narodowy Dzień Niepodległości gr.IV 16/17
Gr II dzien niepodleglosci gr II 16/17
Gr.I 11 listopada Narodowy Dzień Niepodległości 16/17

Pro Musica III ,,Psotny chochlik w gitarowym pudle"

 
 

,,Psotny chochlik w gitarowym pudle"

3.11.2016r.

Tym razem podczas muzycznej opowieści o chochliku ukrytym w gitarowym pudle, w południowych hiszpańskich rytmach z Carmen Labamba Marią Gonzales przedszkolaki poznały saksofon, kastaniety i gitarę klasyczną.  

Zobacz zdjęcia w galerii

Pro Musica III ,,Psotny chochlik w gitarowym pudle"

Projekt PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ!

Projekt PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ!
 Projekt PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ!
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Przedszkolaki czytają - Projekt plecaczkowy 16/17

Podziękowanie za ciasta

Podziękowanie dla Rodziców!

 

Serdecznie dziękujemy za udział w kiermaszu ciast.

Dzięki Wam udało się zebrać 793,00 zł.

Nagrody zakupione dzięki Wam z pewnością

wywołają radość zwycięzców konkursów

przedszkolnych. 

Kiermasz ciast

 
 
 
Przedszkolny kiermasz ciast!

Wszystkich łasuchów zapraszamy na kiermasz ciast, który odbędzie się 21.10 (piątek) od godziny 14.30 na holu. Cel jest szczytny, ponieważ zbieramy fundusze na nagrody dla dzieci zdobyte w konkursach przedszkolnych.
 
 
Zapraszamy!

Pro Musica II ,,Legenda o hejnale z Wieży Mariackiej"

 

06.10.2016 odwiedziła nas

Agencja Artystyczna Pro Musica

i przedstawiła koncert pt. ,,Legenda o hejnale

z Wieży Mariackiej".

Wszyscy dobrze się bawili poznając takie instrumenty, jak

trąbka, pianino, didgeridoo.

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii

Pro Musica II 16/17 Legenda o hejnale z Wieży Mariackiej

Podziękowanie dla rodziców za karmę

 

Podziękowanie

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w akcję zbiórki karmy dla psów i kotów

 

z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Dzięki Państwu zebraliśmy:

 

 • 90 kg suchej karmy

 • 26 szt. konserw dla psów i kotów

 • 31 przysmaków

 • 2 zabawki

  Ofiarowana karma będzie podarowana potrzebującym

  zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt AZORKI

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt
05.10.2016r. wszystkie przedszkolaki obchodziły
Światowy Dzień zwierząt,
dzięki któremu dzieci starsze przypomniały sobie,
jak ważna jest troska o zwierzęta,
a młodsze dzieci również rozwijały wrażliwość na los zwierząt oraz kształtowały wiedzę i umiejętności postępowania ze zwierzętami. Przedszkolaki wraz z rodzicami aktywnie włączyły się w akcję zbiórki karmy dla małych pupili.

Zobacz zdjęcia w galerii

GR.V - ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 16/17
Gr II Światowy Dzień Zwierząt 16/17
Gr. I Światowy Dzień Zwierząt 16/17
Światowy Dzień Zwierząt-zbiórka karmy gr.IV 16/17

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Znalezione obrazy dla zapytania obrazek dzieci przedszkolaków

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20.09.2016r.

 
 Jubileuszowe świętowanie już za nami. Pogoda nam dopisała w otoczeniu kolorowych baniek, chusty animacyjnej, wielu konkurencji. Zabawiały nas Panie Monika, Ilonka i Ania. Wszyscy dobrze się bawili na placu przedszkolnym i z dobrym humorem wracali do przedszkolnych sal.
 
 
 
 

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień przedszkolaka gr. IV 16/17
Dzień Przedszkolaka gr. VI 2016/17
Gr II Dzień Przedszkolaka 16/17

Pro Musica I

 
 
 
,,O tym jak dzielny klaun uratował instrumenty"
tak brzmiał tytuł koncertu bajkowego
Agencji Artystycznej Pro Musica ze Szczecina,
który zaprezntowali nam muzycy i aktorzy dnia 15.09.2016r.
Ciekawie opowiedziana bajka przy akompaniamencie muzycznym
przeniosła nasze przedszkolaki w świat fantazji.
Przedszkolaki aktywnie brały udział w przedstawieniu,
poznając instrumenty tj. skrzypce, altówkę i wiolonczelę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pro Musica I 16/17 O tym jak dzielny klaun uratował instrumenty